z ostatniej chwili
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
1
2
3
4
5
6
Biuletyn informacji publicznejdostępnośćCyberbezpiecznytransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnakoronawirusDziennik WójewództwarodoJak zatwić sprawę„Wdrożenie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Mszana Dolna”Małopolskie swietlice 2024Ogłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIZakup strojówjakości powietrzaEkointerwencja

Informacje praktyczne


     

     

      Na trasach turystycznych możemy niekiedy spotkać pędzące z rykiem motory oraz quady. Pomimo licznych zakazów pojawiają się w lasach. Prosimy o zachowanie ostrożności. Brak tras dla tego rodzaju sportu jest poważnym zagrożeniem dla turystów pieszych i rowerowych.
Bardzo liczymy na operatywność straży leśnej i policji.

 

 

 

 

 

      Na wycieczkach zdobywaj Górską Odznakę Turystyczną PTTK.
To wspaniała pamiątka górskich wycieczek. www.cotg2.gory.info/got.htm

 

                                        7_133   8_134   9_110 

 

 

 

 

 

 

Uwaga!

      Na odcinkach szlaków pieszych które są jednocześnie szlakami rowerowymi i konnymi pierwszeństwo mają turyści poruszający się pieszo, w drugiej kolejności turyści poruszający się konno i dopiero cykliści,
Szlaki rowerowe na terenie GPN należą do szlaków trudnych i wymagają odpowiednich umiejętności
Przebywanie na terenie GPN w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (silny wiatr okiść śniegowa, burza grozi niebezpieczeństwem /m.in. Spadające gałęzie wiatrołomy) Park nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w takich sytuacjach

 

 

 

 

 

Telefony Przewodników Beskidzkich

 

 

                                                                                                                                                                                                     

Ewa Strauchmann           018 3317937

Robert Łabuz                   606 448856

Ewa Kotarba                      018 3310637

Barbara Borek                  018 3311120

Kazimierz Borek               018 3311120

Jacek Zapała                     018 3317081

 

 

 

 

 

DEKALOG TURYSTY GÓRSKIEGO

1. Zanim wyruszysz w góry zastanów się, czy posiadasz dostateczne doświadczenie. Przed wyjściem poddaj ocenie stan zdrowia.
2. Przygotuj wcześniej dokładny plan wycieczki . Poczytaj przewodniki, mapy, skorzystaj z usług informacji turystycznej, wskazówek przewodników górskich.
3. W górach szybko i często zmieniają się warunki atmosferyczne, niezbędną jest odzież chroniąca przed złą pogodą i zimnem oraz mocne, wysokie buty na profilowanej podeszwie.
4. Wychodząc na wycieczkę pozostaw w domu, w schronisku czy u znajomych wiadomość o celu i trasie wycieczki oraz godzinę powrotu.
5. Szybkość poruszania dostosuj do możliwości najmniej sprawnego uczestnika wycieczki.
6. Uważaj na każdy krok - upadki zdarzają się także w łatwym terenie. Szczególnej zwłaszcza ostrożności wymagają trudniejsze partie trasy: strome, mokre i zaśnieżone stoki, płaty starego śniegu.
8. Decyzja o zawróceniu z drogi to nie hańba, lecz głos rozsądku. Nie wstydź się zawrócenia, gdy załamie się pogoda, nadejdzie mgła lub trasa okaże się zbyt trudna.
9. Szanuj przyrodę, nie hałasuj. Dbaj o czystość i porządek w górach. Usuwając śmieci dajesz dowód swej kultury.
10. Jeżeli mimo ostrożności zdarzy się wypadek - przede wszystkim zachowaj spokój. Wezwij pomoc:

GOPR - tel.985 lub 018 2676880 (Rabka)