z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Rodzina w większym wymiarze – 60-lecie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mszanie Dolnej

21/06/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 659 razy
Uroczyste świętowanie tak znamienitego jubileuszu rozpoczęło się od Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła.

Zebranych przywitał w świątyni Ks. Proboszcz Jerzy Raźny, a koncelebrans ks. ppor. Jana Zając w swoim kazaniu nawiązał zarówno do patronów dnia – Św. Męczenników, ale również podkreślił, że wspólnota skupiona wokół Związku to wspierająca się rodzina w większym wymiarze. W tym przypadku, jak to w rodzinie bywa, opiekujemy się nawzajem, otaczamy troską i wspieramy. By uczcić 60-lecie naszego Oddziału Rejonowego PZERiI na zakończenie wykonano pamiątkową grupową fotografię.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym Janda Resort & Conference. Krótki rys historyczny organizacji przedstawiła Anna Knapczyk – Sekretarz Zarządu Rejonowego. Słuchając podsumowania działalności Związku należy stwierdzić, że jego oferta się poszerza; planowane są wyjazdy, a wycieczki cieszą się ogromną popularnością. Zarząd Związku doskonale o to dba pozyskując różne środki i dofinansowania.

Przy okazji jubileuszu nie mogło zabraknąć więc podziękowań i gratulacji, które władze bliźniaczych samorządów złożyły na ręce przedstawicieli Zarządu. Powinszowania w imieniu Gminy Mszana Dolna złożyli: Wójt, Mirosław Cichorz i Przewodnicząca Rady, Agnieszka Zawadzka.  Dwunastoosobowy zespół Zarządu Rejonowego PZEIiR został wywołany na środek i uhonorowany przez Agnieszkę Orzeł, Burmistrz Miasta Mszana Dolna oraz Agnieszkę Sasal, Przewodniczącą miejskiej Rady czerwoną różą i ręcznie malowanym zagórzańskim sercem. To prezent inspirowany wzorami na góralskich gorsetach wykonany przez miejscową artystkę, Józefę Potaczek z Łostówki. Przygotowany był również specjalny medal dla P. Katarzyny Nawary za długoletnią pracę w Zarządzie Związku – dwadzieścia lat pracy jako Skarbnika Związku i prowadzenia spraw księgowych. Zadbamy by trafił do Pani Kasi, która z uwagi na wyjazd nie mogła uczestniczyć w świętowaniu. Miłym akcentem na zakończenie były okolicznościowe kubki dla wszystkich członków upamiętniające 60-lecie Związku.

Jeszcze raz, wszystkim członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mszanie Dolnej składamy najlepsze życzenia oraz owocnej działalności i kolejnych jubileuszy!

 

fot. PZERiI

opr. na podstawie: archw. PZERiI

Sprawozdanie z działalności Oddziału Rejonowego PZEIiR