z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Jak nie czytam, jak czytam!

15/06/2016, dodał: Magda Polańska czytano: 3168 razy
Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej przyłączył się w do ogólnopolskiej akcji masowego czytania zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich”.

10 czerwca około godz. 10.00 uczniowie naszej szkoły, tak jak uczniowie  szkół w całej Polsce,  zebrali się w sali gimnastycznej i na boisku sportowym aby poczytać książki pożyczone z biblioteki – przebieg akcji relacjonuje szkolna bibliotekarka. Masowemu czytaniu towarzyszyła dobra zabawa. Wszyscy czytający stworzyli książkowy łańcuch przez trzymane w rękach książki oraz budowali jak najwyższe wieże z książek. Na zakończenie dzieci z kl. 1-3  uczestniczące w zajęciach tanecznych wykonały  taniec na cześć książki.

Celem akcji było ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie, wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających  dorosłych,  a także promocja czytelnictwa i biblioteki. Każdy z uczniów mógł pokazać wszystkim i powiedzieć „Jak nie czytam, jak czytam”, co było  hasłem przewodnim  całej akcji.

Mamy nadzieje, że  dzięki  tej akcji zdołamy przekonać uczniów, że „ czytanie nie jest reliktem przeszłości ani czynnością niemodną i wstydliwą” i pokażemy, że  można  czytać w każdym miejscu i  o każdej porze – dodaje bibliotekarka.

Ogólnopolską akcję podjęto w związku z opublikowanym przez Bibliotekę Narodową  raportem o stanie czytelnictwa, z którego wynika, że  63% dorosłych Polaków nie czyta książek. Nadzieją  na poprawę tego stanu  są dzieci i młodzież, którym trzeba pomóc  odkryć radość czytania.

                                                                                                          Teresa Kicmal